ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W 24-GODZINNYM SZKOLENIU PRZYGOTOWUJĄCYM DO WALIDACJI KWALIFIKACJI RYNKOWEJ „PROWADZENIE MEDIACJI SĄDOWYCH I POZASĄDOWYCH W SPRAWACH CYWILNYCH”
Szanowni Państwo,
Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych, będący Partnerem Projektu Ministerstwa Sprawiedliwości pt. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości", prowadzi rekrutację do udziału w bezpłatnym 24-godzinnym szkoleniu z zakresu mediacji w sprawach cywilnych, zgodnym z wymogami opisanymi w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. Serdecznie zapraszamy.
Szkolenie 24-godzinne dedykowane jest mediatorom działającym na rynku, chcącym odbyć szkolenie przygotowujące i przystąpić do walidacji dla kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”, mającym miejsce zamieszkania lub wykonywania praktyki mediacyjnej na terenie jednego z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego lub podlaskiego.
Rekrutacja przebiegać będzie od dnia 13.04.2023 r. Szkolenie przebiegać będzie w formule hybrydowej: wykłady w formie online (za pośrednictwem platformy ClickMeeting – każdy Uczestnik otrzyma link z zaproszeniem na swój adres e-mail podany w Formularzu zgłoszeniowym), natomiast ćwiczenia i warsztaty odbywać się będą stacjonarnie w Hotelu Powozownia (Lutycka 34, 60-415 Poznań).
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
WYKŁADY ONLINE (ZA POŚREDNICTWEM PLATFROMY ClickMeeting) terminy:
15.05.2023; 17.05.2023; 22.05.2023; 24.05.2023 r.
Godziny wykładów online (stałe dla każdego terminu) : 17:00 - 20:15
WARSZTATY STACJONARNE – (Powozownia, ul. Lutycka 34, 60-415 Poznań)
27.05.2023 r. 10:00 – 17:00
Głównym celem szkolenia jest powtórzenie wiedzy ze wszystkich obszarów tematycznych, które mogą pojawić się podczas walidacji. Szkolenia te pozwolą mediatorom usystematyzować ich wiedzę i ewentualnie ją uzupełnić, wg poniższych zakresów tematycznych.
W programie szkolenia:
• Wprowadzenie do szkolenia w tym omówienie głównych założeń szkolenia, projektu i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, omówienie kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”
• Psychologia konfliktu
• Komunikacja interpersonalna
• Negocjacje
• Mediacja i mediator
• Omówienie przepisów dotyczących mediacji cywilnej
• Warsztaty (m. in. symulacje mediacji, pisanie zaproszenia na mediację i protokołu z mediacji, pisanie ugód) oraz przygotowanie do walidacji (w ramach tego etapu uczestnik będzie miał okazję zaznajomić się z metodami stosowanymi w czasie walidacji przeprowadzanej w Instytucji Certyfikującej)
Liczba miejsc dostępnych na szkolenie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. W trakcie szkolenia stacjonarnego Uczestnicy mają prawo do skorzystania z bezpłatnego wyżywienia na zasadach określonych przez Organizatora szkolenia oraz otrzymania materiałów szkoleniowych.
Po ukończeniu szkolenia, w terminie wyznaczonym przez Organizatora, każdy Uczestnik ma obowiązek przystąpić do walidacji kwalifikacji rynkowej: „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. Walidacja odbywać się będzie w siedzibie Organizatora (Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych Oddział w Bydgoszczy, ul. 20 Stycznia 1920 r. 24/6, 85-081 Bydgoszcz). Koszt dojazdu Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Co zrobić, by wziąć udział w Rekrutacji na szkolenie 24-h?
Należy zapoznać się z treścią załączonego Regulaminu, który szczegółowo opisuje zasady udziału w szkoleniach. Następnie wypełnić załączone dokumenty rekrutacyjne: Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia na szkolenie, Załącznik nr 2 Oświadczenie uczestnika Projektu – RODO, Załącznik nr 3 Oświadczenie uczestnika Projektu o posiadaniu doświadczenia w zakresie prowadzenia mediacji.
Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej, załączając skany wypełnionych dokumentów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wiadomości wpisując:
REKRUTACJA NA SZKOLENIE 24 H (15.05.2023 – 27.05.2023)
Bardzo prosimy o wydruk załączników w kolorze i zapisanie skanów w formacie pdf, w trzech osobnych plikach (osobno: Załącznik nr 1; Załącznik nr 2; Załącznik nr 3).
Po dokonaniu rejestracji na dane szkolenie w formie elektronicznej, kandydat jest zobowiązany do złożenia powyżej przesłanych dokumentów w formie oryginałów, a także przesłania kserokopii świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów wyższych - w terminie 5 dni roboczych od dnia rejestracji elektronicznej, za pośrednictwem operatora pocztowego lub osobiście, po wcześniejszym umówieniu, na adres: Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych, ul. 20 stycznia 1920 r. 24/6, 85-081 z dopiskiem na kopercie REJESTRACJA NA SZKOLENIE 24-GODZINNE. Po zakwalifikowaniu się na listę uczestników szkolenia, Uczestnik będzie zobowiązany do podpisania i odesłania Umowy o uczestnictwo w szkoleniu, w terminie wyznaczonym przez Organizatora.
Czas trwania rekrutacji: 13.04.2023 r. POCZĄTEK - 08.05.2023 r. KONIEC
Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji.
Zespół Centralnego Instytutu Analiz Polityczno-Prawnych