Projekt 34/NMF PL15/14 Bezpieczeństwo (bez) granic. Security (no) borders

Cele Projektu:
Projekt przyczynia się do osiągnięcia dwóch celów Programu:
Rozwój i doskonalenie struktur, systemów i wyposażenia technicznego w celu poprawy wdrażania dorobku Schengen.
Zwiększone zdolności służb w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości transgranicznej i zorganizowanej, w tym handlu ludźmi i migracji grup przestępczych (3 służby uczestniczące w projekcie, stworzona sieć współpracy służb – porozumienie o współpracy).  

Partnerzy Projektu:
Straż Graniczna: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Policja: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Służba Celna: Izba Celna w Białej Podlaskiej, Izba Celna w Białystoku, Izba Celna w Gdyni, Izba Celna w Katowicach, Izba Celna w Kielcach, Izba Celna w Krakowie, Izba Celna w Łodzi, Izba Celna w Olsztynie, Izba Celna w Opolu, Izba Celna w Poznaniu, Izba Celna w Przemyślu, Izba Celna w Rzepinie, Izba Celna Toruniu, Izba Celna Wrocławiu.
Żandarmeria Wojskowa: Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej.
Biuro Ochrony Rządu.

Projekt był realizowany w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PL 15 „Współpraca w obszarze Schengen oraz walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną, w tym przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz migracjom grup przestępczych”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009–2014.

Raport końcowy